Czy ręczniki w hotelu muszą być białe? Pytanie to zadają sobie zarówno właściciele hoteli, jak i ich goście. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nie jest to takie oczywiste, jak mogłoby się to wielu osobom wydawać. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jest to uwarunkowane między innymi względami praktycznymi. Przyjrzyjmy się wiec wspólnie, czy kolor ręczników hotelowych rzeczywiście ma tak duże znaczenie.

Względy praktyczne

Podstawowym powodem, dla którego ręczniki hotelowe są koloru białego, jest higiena. W ten sposób hotel jasno pokazuje, że dba on o wysokie standardy czystości oraz higieny. Na bielu trudno jest bowiem ukryć brud. Działą tutaj swego rodzaju efekt psychologiczny. Gdy widzimy białe ręczniki, od razu nasuwają się nam skojarzenia, że zapewne są one czyste, mimo że wcale nie koniecznie tak musi być. Innym powodem, dla którego hotelarze decydują się na ręczniki w kolorze białym, lub kremowym, ponieważ pasują one niemalże do każdego wnętrza. Nie oznacza to jednak, że na popularności nie zyskują ręczniki hotelowe kolorowe. Dzieje się tak, ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że kolor ręczników hotelowych, nie ma tak naprawdę większego znaczenia. W hotelu, który dba o wysokie standardy czystości, oraz higieny tak samo czyści się białe ręczniki, oraz kolorowe, nie pozostawiając na nich żadnego brudu. Jedyną wadą, jaką posiadają ręczniki do hotelu o innym niż biały kolorze, jest to, że przy częstym praniu mogą one stracić początkową biel, a o to w hotelu nietrudno, jeśli pierzemy je z taką częstotliwością.

Czy ręczniki hotelowe kolorowe są alternatywą dla białych ręczników?

Odpowiedź na to pytanie brzmi, tak. Wielu z Państwa zapewne zastanawia się dlaczego? Odpowiedzią na to pytanie jest możliwość uniknięcia niepotrzebnej monotonni. Niestety, jest ona często domeną hotelowych łazienek, które stawiają przede wszystkim na funkcjonalność. Warto w tym celu rozważyć zakup ręczników w delikatnych, przyjemnych barwach, lub też kontrastujących z otoczeniem. W ten sposób ręczniki do hotelu podkreślą w pozytywny sposób wygląd hotelowej łazienki.

Podsumowanie

Wybór ręczników do hotelu w innej niż biała barwie może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy nam tym, aby goście hotelowi pozytywnie zapamiętali nasz pobyt. Warto więc wprowadzić nieco urozmaicenia, zmieniając kolor ręczników na inny niż biały. Tym bardziej, że jak już wcześniej wspomnieliśmy, kolorowe ręczniki w niczym nie ustępują jakościowo ich białym odpowiednikom. Bardzo często są one tańsze niż ich tradycyjne, białe odpowiedniki.