Gdy wybieramy się na urlop, przeważnie zabieramy ze sobą ręcznik. Nie zdajemy sobie sprawy, że jest to niepotrzebny bagaż, który zajmuje miejsce. W przypadku hotelowych łazienek przeważnie możemy samo prawo mówi, jak powinny być wyposażone, w tym w ręczniki hotelowe. W razie wątpliwości przed wyjazdem możemy zadzwonić się i upewnić, czy będzie zapewniony zestaw ręczników. Jednak co warto wiedzieć w tej kwestii?

W których hotelach są ręczniki?

Gdy wybieramy się na wakacje, to każde miejsce w walizce jest cenne. Szczególnie gdy podróżujemy pociągiem czy busem. Nie chcemy brać ze sobą zbyt wiele, ale jednocześnie nie chcemy zapomnieć niczego.

Jeśli chodzi jednak o ręczniki, to zabieranie własnego czasami jest sporym problemem. Walizki mają ograniczone miejsce. Musimy tam zmieścić ubrania, kosmetyki i inne ważne dla nas rzeczy. A podczas dłuższych wyjazdów dochodzi też pranie i regularne wymienianie ręczników. Tego chcielibyśmy pewnie uniknąć. Dobrze zatem, że znajdziemy ręczniki w hotelu.

Możemy jednak zadać sobie pytanie: czy w 3 gwiazdkowym hotelu są ręczniki? Okazuje się, że tak. Obecnie wszystkie hotele muszą zapewniać swoim gościom ręczniki. Jednak dla hoteli o min. 3 gwiazdkach konieczne jest zapewnienie dużych ręczników kąpielowych. A w przypadku SPA czy basenu musi otrzymać szlafroki i dodatkowe ręczniki. Widzimy zatem, że nie ma konieczności zabierania ani jednego ręcznika ze sobą z domu.  

Jak często zmienia się ręczniki w hotelach?

Jak wspomnieliśmy, podczas dłuższych wyjazdów konieczne jest regularne zmienianie ręczników. Jak to się ma w przypadku hoteli? Przeważnie zarówno pościel, jak i ręczniki są wymienianie codziennie. Jedynie w przypadku hoteli poniżej 3 gwiazdek wykonuje się to co trzy dni.

Poza tym ręczniki hotelowe muszą być zawsze wymienione na życzenie klienta. Ze względu na ochronę środowiska wiele obiektów stosuje się do tej zasady. Dzięki temu ręcznik może posłużyć nam dłużej, rzadziej się go pierze, ale przynajmniej mniej szkody wyrządzamy naturze.

Hotele dbają o idealną czystość. Niektóre jednak stawiają na rozwiązania proekologiczne. Wtedy przedstawiają gościom, by sami sygnalizowali, że chcieliby, by ręczniki w hotelu zostały wymienione. Wystarczy go położyć na podłodze lub przewiesić przez umywalkę. Będzie to sygnałem dla obsługi, że powinni coś zrobić.

Dzięki temu sami przez cały wyjazd możemy cieszyć się pięknymi, suchymi ręcznikami. Poza tym jest to o wiele wygodniejsza forma niż zabieranie ich w domu i upychanie w walizce, w której już nic się nie zmieści.