Dywanik w łazience musi pełnić dwie bardzo ważne funkcje — użytkową oraz wizualną. Ich odpowiedni dobór może w pozytywnym tego słowa znaczeniu odmienić wygląd pomieszczenia. Dodatkowo ich obecność zapewnia komfort między innymi po kąpieli, dobrze izolując stopy przed chłodek posadzki.

Jaki powinien być dobry dywanik do łazienki?

Wiele osób nie decyduje się na zastosowanie dywaników w łazience, ale czy to na pewno dobry pomysł? Być może pod względem wizualnym nie są one obowiązkowym elementem wyposażenia, jednak mają duży wpływ na komfort, szczególnie po kąpieli — stąpanie po zimnej podłodze rozgrzanymi stopami bez wątpienia nie będzie przyjemnym doświadczeniem.

Czasem w łazienkach można spotkać dywaniki kauczukowe, bambusowe czy wykonane z PCV. Co prawda mają dość dobre właściwości izolacyjne i całkiem nieźle wchłaniają wodę, jednak nie zawsze ich kontakt ze stopami będzie przyjemny, dlatego warto stawiać na klasyczne dywaniki, zarówno z długim, jak i krótkim, ale za to gęstym runem.

Istotne jest to, z jakiego materiału został wykonany dywanik — chodzi to zarówno o względy estetyczne, jak i bezpieczeństwo czy higienę. Spód dywanika musi być wykonywany z materiału o bardzo dobrej przyczepności, aby ten po wyjściu z kąpieli nie ślizgał się, co mogłoby doprowadzić do niebezpiecznego wypadku. Włosie powinno być nie tylko przyjemne w dotyku, ale również mieć właściwości szybkoschnące. Dzięki temu ryzyko gromadzenia się szkodliwych grzybów czy bakterii będzie zdecydowanie mniejsze.

Dlaczego warto mieć w łazience dywaniki?

Funkcjonalność i estetyka to główne zalety posiadania dywaników w łazience. To idealne rozwiązane dla zachowania komfortu po kąpieli szczególnie w pomieszczeniach bez ogrzewania podłogowego — stąpanie rozgrzaną stopa po zimnej posadzce nie jest przyjemnym doświadczeniem. Dodatkowo antypoślizgowy dywanik zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się mokra stopa po wyjściu z kąpieli. Ze względu na dużą różnorodność tego typu produktów na rynku, dziś dywanik łazienkowy z dużą łatwością można dopasować do wystroju każdego pomieszczenia.

Jakie dywaniki łazienkowe stosowane są najczęściej?

Wybór dywaników do łazienki jest naprawdę spory, nie każdy jednak będzie się sprawdzał dobrze w tym pomieszczeniu. Najtańsze dywaniki łazienkowe wykonywane są z pianki. W tym przypadku cena jest adekwatna do trwałości — dość szybko będą się drzeć, kruszeć i pęcznieć pod wypływem wody. Można postawić również na dywaniku gumowe, które co prawda nie wchłaniają wody i łatwo można je wysuszyć, jednak nie są zbyt przyjemne w dotyku.

Znacznie droższe za to bardziej funkcjonalne będą dywaniki bawełniane, miękkie i przyjemne w dotyku, które by zachowały swoją funkcjonalność, muszą być odpowiednio zadbane i dokładnie suszone. Tylko odpowiedni zadbane dywaniki w łazience będą estetyczne, bezpieczne funkcjonalne. Polecamy zajrzeć do naszej oferty: https://tekstyliowo.pl/8-dywaniki-lazienkowe.